ArGeTon® - Fasady dla nowoczesnej architektury

Nowa paleta kolorów bez granicArGeTon umożliwia kreatywne tworzenie kolorów i projektowanie powierzchni: Angoby oraz laserunki poszerzają gamę kolorów


ArGeTon GmbH przedstawia zaprezentowaną po raz pierwszy podczas targów BAU w Monachium w 2009 roku paletę kolorów opartą na różnorodności palety kolorów RAL. Kolory w tej palecie tworzone są indywidualnie na zamówienie każdego klienta. Poza 13 znanymi kolorami płytek, oferta przewiduje również angoby, angoby klasy premium oraz laserunki. W tej kwestii firma polega na Wienerberger AG, wiodącym na świecie producencie cegieł i jego ogromnym doświadczeniu w tej dziedzinie. Dzięki temu można przenieść na płytki ArGeTon wszystkie znane kolory z całej gamy używając różnych technik. Poprzednia paleta kolorów dla płytek ceramicznych służy tutaj jako podstawa do tworzenia nowych kolorystycznie powłok. Na przykład ciemnoniebieskie szkliwo zostaje naniesione na ciemną płytkę, a żółte szkliwo na jasną. Dzięki temu obcięte powierzchnie płytek przestają się tak wyróżniać jeśli chodzi o wygląd całości.


Kolory od łagodnych do intensywnych
Poprzednia paleta kolorów ArGeTon (oparta na kolorach płytek) była raczej przeznaczona i dostosowana do stonowanych i łagodnych kolorystycznie projektów, natomiast nową różnorodną ofertą firma stara się zainteresować również projektantów nieco bardziej odważnych w kwestiach kolorystyki. Są tu na przykład możliwe do wykonania błyszczące laserunki czy też wykończenia metaliczne. Po raz pierwszy fronty będzie można wykonać w kolorach takich jak zielonkawy, niebieskawy czy błyszczący żółty, a także w odcieniach bieli (pure-white). Angoby i laserunki wykonywane są przy użyciu tylko składników najlepszej jakości, dokładnie przetestowanych, spełniających standardy jakości, która charakteryzuje również zwykłe płytki firmy ArGeTon.


Kreatywne połączenie powierzchni oraz koloru
Elastyczność nowostworzonych linii produkcyjnych w zakładzie w Zgorzelcu pozwoli w przyszłości stworzyć najbardziej niekonwencjonalne połączenia kolorystyczne: wykorzystując płyty Terzo czy Lineo firmy ArGeTon będzie można stworzyć wszelkie możliwe i artystycznie zaskakujące kombinacje różnych kolorów i powierzchni, na indywidualnie życzenie każdego klienta.
ArGeTon GmbH na targach BAU 2009 w Monachium, Hol A3, Stoisko 101